Ndërlidhjet

MOSKË


Ministria e Jashtme e Rusisë sot iu kundërvu komenteve të Sekretarit të Këshillit të Sigurisë Igor Ivanov, dhe tha se ka patur bisedime mes zyrtarëve rusë dhe atyre iranianë lidhur me programin bërthamor të Teheranit, kurse agjencia Itar Tass njoftoi se bisedimet ishin inicuar nga pala e Iranit.
Zyra e Ivanovit më parë e citoi Sekretarin e Këshillit të Sigurisë të ketë thënë se "nuk ka patur bisedime të tilla".
XS
SM
MD
LG