Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëvendës kryeministri Ahmad Chalabi është emëruar ushtrues detyre i Ministrit të Naftës në Irak.
Chalabi do ta zëvensësojë ministrin e deritashëm Bahar el-Ulom, i cili kundërshtonte rritjen e çmimit të naftës në vend.
Në zhvillime tjera, dy predha e kanë tronditur Bagdadin, duke lënë të paktën 5 të vrarë dhe rreth 20 të plagosur.
Zyrtarët thanë se shpërthimet kanë ndodhur në afërsi të stacionit të autobusëve.
XS
SM
MD
LG