Ndërlidhjet

PALU/INDONEZI


Të paktën 7 njerëz janë raportuar të vrarë, dhe më shumë se 40 të plagosur nga një shpërthim, në rajonin qendror Sulavesi, të Indonezisë.
Shpërthimi ka ndodhur sot në mëngjes, në një zonë tregu të të krishterëve.
Presidenti Judojono e ka dënuar shpërthimin, dhe ka kërkuar nga policia që të hetojë nëse incidenti ka të bëjë me dhunën ndërfetare në këtë rajon.
XS
SM
MD
LG