Ndërlidhjet

CRAWFORD


Presidenti amerikan Bush ka firmosur ligjin i cili ndalon personelin amerikan që të përdorë torturën ndaj të burgosurve. Kjo nisëm kishte mbështetjen e ligjvënësve republikanë dhe ata demokratë.
XS
SM
MD
LG