Ndërlidhjet

GAZA


Një grup palestinezësh të armatosur përfshirë dhe disa policë kanë ngritur një postobllok të paligjshëm pranë kufirit të Gazës me Egjiptin. Ata ndalojnë çdo zyrtar qeverie të kalojë kufirin. Anëtarët e grupit i kërkojnë autoriteteve palestineze arrestimin e autorëve të vrasjes së policit palestinez në fillim të kësaj jave. Po sot grupi i quajtur "Brigadat e Muxhahedinëve", ka liruar tre britanikët e marrë peng dy ditë më parë.
XS
SM
MD
LG