Ndërlidhjet

MOSKË


Ish-ministri rus i Energjisë Bërthamore, Yevgeny Adamov, ka arritur sot në Moskë, pas ekstradimit nga Zvicra.
Prokurori i pergjithshem i Rusise ka plotesuar formalisht akuzat ndaj Adamov per vjedhje dhe abuzime me postin e tij. Adamov akuzohet për mashtrim, për përvetësimin e rreth 17 milionë dollarëve që Shtetet e Bashkuara i kanë akorduar për përmirësimin e sigurisë në kapacitetet bërthamore të Rusisë.
XS
SM
MD
LG