Ndërlidhjet

Pavarësia do ketë pasoja në raportet BE-Rusi


Përfaqësuesi i Rusisë në Bashkimin Evropian ka thënë se pavarësia e Kosovës do ketë pasoja në marrëdhëniet mes Moskës dhe bllokut 27 anëtarësh.

"Vetëm një i verbër nuk do të shohë pasojat e rënda për Evropën, që shkakton loja e luajtur me Kosovën", tha Sergei Zastrzemski, i dërguari i Kremlinit në marrëdhëniet me BE-në.
XS
SM
MD
LG