Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, tha se gjatë vitit 2004 Shtetet e Bashkuara do rrisin përpjekjet për të zgjeruar paqen, lirinë dhe zhvillimin në botë.
Pauell ka theksuar se Uashingtoni do punojë për kalimin e pushtetit tek vendorët në Afganistan dhe Irak dhe do llogarisë në bashkëpunimin me bashkësinë ndërkombëtare dhe Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG