Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ministria e jashtme pakistaneze ka bërë të ditur se kryeministri i Indisë, Atala Behar Vaxhpaji do të takohet për herë të parë me presidentin pakistanez, Pervez Musharaf, pas më shumë se dy vjetësh.
Pakistani dhe India kanë zhvilluar tre luftëra mes tyre që nga koha kur kanë fituar pavarësinë nga Britania në vitin 1947.
XS
SM
MD
LG