Ndërlidhjet

BAGDAD


Nga përplasja e një helikopteri në afërsi të qytetit Falluxha në Irak, një ushtar amerikan vdiq dhe një tjetër u lëndua, ka kumtuar sot ushtria amerikane. Është thënë se nuk dihen shkaqet e përplasjes së helikopterit. Agjencitë e lajmeve informojnë se kryengritësitë në këtë hapësirë më parë kishin goditur dhe rrëzuar helikopterë të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG