Ndërlidhjet

JERUSALEM


Autoritetet izraelite miratuan mundësinë që 30 mijë palestinezë të rikthehen në vendet e tyre të punës në Izrael.
Ky vendim erdhi pas deklaratave të muajit të kaluar të kryeminsitrit izraelit, Ariel Sharon, se do të lehtësonin kushtet e jetës për civilët palestinezë dhe do të forconin luftën kundër terroristëve.
XS
SM
MD
LG