Ndërlidhjet

TIKRIT


Trupat amerikane kanë bastisur zyrat e partive kurde në Kirkuk, ku kanë arrestuar një zyrtar dhe kanë kapur një sasi armatimi.
Ky operacion u zhvillua pas incidenteve të javës së fundit, nga të cilat ka pasur dhe viktima.
XS
SM
MD
LG