Ndërlidhjet

TUNIS


Ministrat e brendshëm të vendeve arabe po takohen në kryeqytetin e Tunizisë, për të diskutuar bashkëpunimin në luftë kundër krimit të organizuar dhe terrorizmit.
Presidenti i Tunizisë në fjalën hapëse vecoi se cështja e terrorizmit ka një rëndësi të vecantë për shkak të pasojave serioze që ka për sigurinë e botës dhe për vendet arabe në vecanti.
XS
SM
MD
LG