Ndërlidhjet

TBILISI


Misioni vëzhgues i OSBE ka vlerësuar se "zgjedhjet e djeshme presidenciale në Gjeorgji kishin "një progres të dukshëm në krahasim me zgjedhjet e mëparshme në këtë vend". Këto komente i bëri Bruse George nga misioni vëzhgues i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë. Shefi i Komisionit zgjedhor, Zurab Chiaberashvili ka thënë sot se "sipas raporteve të tashme afro 95% e atyre që dolën në zgjedhje kanë votuar për Mikhail Saakashvilin".
XS
SM
MD
LG