Ndërlidhjet

BRUKSEL


Holandezi Jap de Hoop Scheffer e mori sot postin e sekretarit të përgjithshëm të Natos. Në një konferencë për gazetarë në Bruksel ai tha se prioritet i aleancës veri-atlantike do të jetë vazhdimi i transformimit dhe ndërtimi i lidhjeve trans-atlantike. Deri tash, sekretar i përgjithshëm i Natos, ishte George Robertson, i cili e përfundoi mandatin e tij katërvjeçar.
XS
SM
MD
LG