Ndërlidhjet

KANDAHAR


Të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe mbi 10 janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në qytetin afgan Kandahar. Tetë nga të vrarët janë fëmijë.
Policia tha se ka arrestuar një të dyshuar, i cili është përpjekur të ikë nga vendi i ngjarjes.
XS
SM
MD
LG