Ndërlidhjet

ANKARA


Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad arriti për vizitë treditëshe në Turqi.
Vizita e parë e një kryetari të Sirisë bëhet në kohën e përmirësimit të marrëdhënieve të Sirisë me Turqinë, e cila është anëtare e NATO-s dhe aleate e Izraelit, armikut të Sirisë.
Para vizitës, Assad deklaroi se Siria e kundërshton formimin e një shteti kurd apo ndonjë aksioni që do ta rrezikonte integritetin territorial të Irakut.
XS
SM
MD
LG