Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut ofroi të ndërpresë testimin dhe prodhimin e armëve bërthamore, si pjesë e asaj që e quan "koncesion" ndaj Shteteve të Bashkuara.
Agjencia zyrtare e lajmeve njoftoi se Koreja e Veriut do t'i pezullojë aktivitetet bërthamore në shkëmbim për ndihmat amerikane dhe heqjen nga lista e Shteteve të Bashkuara të vendeve që akuzohen për sponsorimin e terrorizmit.
Shtetet e Bashkuara kanë thënë se para çfarëdo koncesioni, Koreja e Veriut duhet në mënyrë të besueshme t'i çmontojë programet e saja bërthamore.
XS
SM
MD
LG