Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan e ka përshëndetur takimin e liderëve të Indisë dhe Pakistanit në Islamabad.
"Lajme të mrekullueshme erdhën nga Islamabadi. Jam tejet i lumtur dhe i sigurtë se kryeministri i Indisë tal Behari Vajpayee dhe presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf do ta gjejnë urtësinë e duhur të burrështetasve për të ecur përpara", tha Annan.
Pas takimit në samitin rajonal të liderëve të Azisë Jugore në Islamabad, Musharraf tha se është shënuar kthesë historike në negociatat me rivalin bërthamor Indinë.
XS
SM
MD
LG