Ndërlidhjet

SEUL


Ministri i Jashtëm i Koresë së Jugut ka mirëpritur deklaratat e Koresë së Veriut për të pezulluar programet bërthamore dhe do të përmbahet nga provat për prodhimin e bombës bërthamore.
Sipas Seulit ky qëndrim do ndihmojë në mundësimin e një raundi të ri negociatash mes Penjanit, Uashingtonit, Tokios, Pekinit dhe Seulit.
XS
SM
MD
LG