Ndërlidhjet

SARAJEVË


Një gjykatë në Bosnjë-Hercegovinë ka dënuar me dy vjet e gjysmë burg, Dzhenana Karaciq, ish punonjëse në ambasadën turke në Sarajevë për trafikim të qytetarëve turq në Evropën Perëndimore.
Së bashku me të është dënuar dhe i biri, i cili ishte pronar i një agjencie turistike.
XS
SM
MD
LG