Ndërlidhjet

PRAGE


Autoritetet ceke kanë ardhur në përfundimin se vdekja e ministrit të jashtëm të Cekosllovakisë, Jan Masarek, ishte vrasje dhe jo vetvrasje, sic ishin përpjekur ta paraqesnin zyrtarët e kohës.
Jan Masarek, i biri i presidentit të parë të Cekosllovakisë demokratike, ishte hedhur nga dritarja në vitin 1948, menjëherë pasi komunistët e mbështetur nga Moska kishin ardhur në pushtet.
XS
SM
MD
LG