Ndërlidhjet

BRUKSEL


Jaap de Hoop Schefer do të udhëtojë për në Bosnjë dhe Kosovë javën e ardhshme. Ky do të jetë udhëtimi i parë i Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, që nga koha e ardhjes në këtë detyrë, të hënën e shkuar.
Sceffer do takohet me paqeruajtësit e NATO-s në Kosovë dhe Bosnjë, si dhe më pas planifikon të vizitojë Afganistanin.
XS
SM
MD
LG