Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Thesarit, John Snow, tha se Uashingtoni beson në dollarin e fortë, si tregues pozitiv për ekonominë amerikane.
"Ne mbështesim dollarin e fortë. Një dollar i fortë është në interes të Shteteve të Bashkuara. Ne gjithashtu besojmë se vlera e monedhës dhe vlera e shkëmbimit të monedhave, duhet të vendoset në bazë të tregjeve konkuruese", tha Snow.
Deklaratat e Sekretari amerikan të Thesarit u bënë në kohën kur një euro shkëmbehet me 1.26 dollarë.
XS
SM
MD
LG