Ndërlidhjet

SARAJEVË


Bosnjë-Hercegovina duhet të përmbushë reformat deri në qershorin e ardhshëm, nëse vendi kërkon të hyjë në programin kyc të NATO-s, "Partneriteti për Paqe".
Kështu ka deklaruar, Paddy Ashdown, i dërguari i posacëm i bashkësisë ndërkombëtare në Bosnjë, gjatë një konference për shtyp, të mbajtur në Sarajevë, ku ka bërë publike përparësitë për vitin 2004.
Ashdown i ka bërë thirrje politikanëve vendorë që të zbatojnë reformat demokratike në sistemin e drejtësisë dhe ekonomisë.
XS
SM
MD
LG