Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ushtria e Pakistanit ka ndërmarrë një ofenzivë kundër terroristëve të dyshuar në kufi me Afganistanin.
Zëdhënësi i armatës, gjenerali Shaukat Sultan tha se operacionet ushtarake zhvillohen në zonat malore në rajonin e Waziristan-it jugor, ku dyshohet të jenë strehuar Osama bin Ladeni dhe të arratisurit kryesorë të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG