Ndërlidhjet

DUBLIN


Shefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian Havier Solana tha se është "pesimist" rreth paqes në Lindjen e Mesme, duke shtuar se bashkësia ndërkombëtare po "dështon" në përpjekjet për qetësimin e situatës në konfliktin izraelito-palestinez.
Solana i bëri këto komente në prag të takimit të nesërm në Bruksel me ministrin e jashtëm palestinez Nabil Shaath.
XS
SM
MD
LG