Ndërlidhjet

SOUTHAMPTON


Mbretëresha britanike Elisabeth sot formalisht e bekoi Queen Mary 2, anijen e linjës më të madhe në botë.
Anija është e gjatë 345 metra, më e gjatë se çdo aeroplanmbajtëse amerikane, e lartë sa një ndërtesë 21 katëshe, dhe ka 15 kuverta për akomodimin e 2.600 udhëtarëve dhe 1.250 anëtarëve të ekuipazhit.
XS
SM
MD
LG