Ndërlidhjet

BEOGRAD


Në dy apo tre muajt e ardhshëm nuk do të fillojë dialogu i grupeve punuese të Prishtinës dhe Beogradit, ka thënë anëtari i kryesisë së Kuvendit të Kosovës Oliver Ivanoviq.
Sipas tij, nga dialogu nuk do të ketë gjë përderisa nuk formohet qeveria e re në Beograd.
Vazhdimi i dialogut do të vështirësohet edhe për shkak të zgjedhjeve të ardhshme në Kosovë, ku politikanët shqiptarë në plan të parë do ta vënë pavarësinë, ka deklaruar Ivanoviq për mediat serbe.
XS
SM
MD
LG