Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Evropian e ka mirëpritur vendimin e Turqisë për ti zgjëruar rastet në të cilat ndalohet dënimi me vdekje.
Zëdhënësi Jen-Christophe Filori tha se vendimi është lajm i mirë për të drejtat e njeriut në këtë vend, dhe paraqet "hap të rëndësishëm në rrugën e Turqisë drejt demokracisë së plotë".
XS
SM
MD
LG