Ndërlidhjet

BERLIN


Qeveria e Rumanisë u ka ofruar Shteteve të Bashkuara t'i zgjedhin lokacionet për bazat e vogla fleksibile, që do t'u bënin ballë kërcënimeve të mundshme nga Lindja e Mesme.
Kryeministri Adrian Nastase tha se Rumania, e cila këtë vit do t'i bashkangjitet NATO-s, do t'i sjellë "vlerë strategjike shtesë" aleancës, për shkak të daljes që ka në Detin e Zi dhe afërsinë me Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG