Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Në Çeçeni vazhdojnë luftimet ndërmjet forcave ushtarake ruse dhe kryengritësve çeçenë.
Një zyrtar i administratës pro-ruse në Çeçeni tha se 7 ushtarë rusë janë vrarë në 24 orët e fundit.
Zyrtari tha se viktimat kanë pësuar gjatë sulmit të forcave çeçene kundër një autokolone ruse.
XS
SM
MD
LG