Ndërlidhjet

BAGDAD


Trupat britanike janë përleshur me qindra irakienë në qytetin Amara në juglindje të Irakut.
Protestuesit u përpoqën të hyjnë në bashkinë e qytetit, ku janë vendosur britanikët.
Trazirat vijuan një ditë pasi policët irakienë dhe ushtarët britanikë vranë 6 protestues në Amara.
XS
SM
MD
LG