Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një aeroplan i kompanisë American Airlines që fluturoi nga aeroporti La Guardia në Nju Jork, e ndryshoi drejtimin dhe zbriti në aeroportin ndërkombëtar Dullis në Uashington, pasi një udhëtar i ishte kërcënuar ekuipazhit që aeroplani të fluturojë drejt Australisë.
Byroja Federale e Hetimeve tha se nuk bëhet fjalë për terrorizëm, por për kërkesë iracionale të udhëtarit, i cili më pas u arrestua.
XS
SM
MD
LG