Ndërlidhjet

KANDAHAR


Pesë ushtarë afganë dhe katër talibanë janë vrarë në dy incidentet e ndara në jug të Afganistanit.
Burime të ushtrisë afgane thanë se përleshjet kanë ngjarë në afërsi të kufirit me Pakistanin, prej nga kishin ardhur sulmuesit talibanë.
XS
SM
MD
LG