Ndërlidhjet

PALE


Forcat e NATO-s në Bosnjë e vazhduan operacionin e gjerë të ndjekjes të dyshuarve për krime lufte në bastionin e serbëve në Pale.
SFOR-i nuk i bëri publike emrat e personave në kërkim, por tha se ka njoftime se ata mund të jenë të plagosur.
Të dyshuarit për krime të luftës, serbët e Bosnjes Radovan Karaxhiq dhe gjenerali Ratko Mlladiq janë personat më të kërkuar.
XS
SM
MD
LG