Ndërlidhjet

HAGË


Pas tre javësh, në Tribunalin e Hagës të martën vazhdon gjykimi i ish presidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, i akuzuar për krime lufte dhe gjenocid në luftërat në Kroaci, Bosnje dhe Kosovë.
Prokuroria ka njoftuar se në mesin e dëshmitarëve, javët e ardhshme do të paraqitet edhe ish kryetarja e Republikës Serbe të Bosnjes Biljana Pllavshiq.
XS
SM
MD
LG