Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon tha se Izraeli është i gatshëm t'i vazhdojë bisedimet paqësore me Sirinë nëse Damasku pushon të mbështesë "terrorizmin".
Bisedimet paqësore mes Izraelit dhe Sirisë u ndërprenë para 4 vitesh rreth ardhmërisë së rrafshnaltës së Golanit, të cilën Izraeli e pushtoni në vitin 1967 dhe e aneksoi në vitin 1981.
XS
SM
MD
LG