Ndërlidhjet

BAGDAD


Këshilli Qeverisës i Irakut i bëri publike kufizimet për ish zyrtarët e lartë të Partisë Baath, me të cilat atyre u ndalohet punësimi në sektorin publik.
Forcat e Shteteve të Bashkuara e arrestuan një lojalist të Saddam Husseinit, të dyshuar për vrasjen e një ushtari amerikan muajin e kaluar në Tikrit.
Ndërkohë, trupat britanike u përleshën me qindra irakienë në qytetin Amara në juglindje të Irakut.
Trazirat vijuan një ditë pasi policët irakienë dhe ushtarët britanikë vranë 6 protestues.
XS
SM
MD
LG