Ndërlidhjet

KABUL


Një delegacion i lartë pakistanez, i drejtuar nga kryeministri i vendit, ka përfunduar bisedimet me presidentin afgan, Hamid Karzai, lidhur me masat e ashpra që po merr Islamabadi në luftë kundër militantëve islamikë, në rajonet kufitare mes Pakistanit dhe Afganistanit. Islamistët në këto rajone akuzohen për një numër sulmesh kundër forcave të koalicionit dhe ushtarëve afganë.
XS
SM
MD
LG