Ndërlidhjet

BRUKSEL


Kryetari i Komisionit Evropian, Romano Prodi, ka kërkruar nga Kroacia dhe Sllovenia të tregojnë mirëkuptim, lidhur me mosmarrëveshjet kufitare ekzistuese.
Prodi i bëri këto komente pas takimit në Bruksel me kryeministrin kroat, Ivo Sanader.
Sanader, i cili gjendet në të parin udhëtim zyrtar në Bruksel, që nga koha kur ka marrë detyrën, tha se Kroacia është e interesuar në "zgjidhjen miqësore" të problemit.
XS
SM
MD
LG