Ndërlidhjet

BAGDAD


Një ushtar amerikan është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në rrugët e Bagdadit.
Gjatë ditës ushtarët amerikanë kanë vrarë 7 irakianë, që po përpiqeshin të vidhnin naftë nga një tubacion transportues në qytetin e Samarrës.
XS
SM
MD
LG