Ndërlidhjet

KAJRO


I dërguari amerikan për Lindjen e Mesme, William Burns, ka mbërritur në Egjipt për bisedime rreth konfliktit izrealito – palestinez dhe gjendjen në Irak.
Burns do të takohet dhe me kreun e Lidhjes Arabe, Amr Musa.
Pas Kajros, Burns do udhëtojë drejt Irakut.
XS
SM
MD
LG