Ndërlidhjet

HAGË


Ka rifilluar në Gjykatën e Hagës, pas tre javësh ndërprerje, gjyqi i Sllobodan Millosheviqit, i akuzuar për krime kundër njerëzimit dhe gjenocid, gjatë luftërave në ish-Jugosllavi.
Sot ka dëshmuar gazetari i radios B-92, Nenad Zafirovic, lidhur me takimet mes Millosheviqit dhe drejtuesve të serbëve të Bosnjës në fillimin e viteve '90.
XS
SM
MD
LG