Ndërlidhjet

TIRANË


Në ujërat e detit Jon edhe sot vazhduan kërkimet për të zhdukurit nga tragjedia e 9 Janarit.
Deri tani kërkimet nuk kanë rezultuar me sukses.
Dje, ministri i Rendit Publik Igli Toska largoi 6 zyrtarë nga policia e Vlorës, të inkriminuar në ngjarjen tragjike të Karaburunit.
"Nevoitet ristrukturim i plotë i Drejtorisë së Policisë së Qarkut Vlorë për të vendosur rendin dhe për të pastruar njëherë e mirë radhët e Policisë së Shtetit nga elementët e inkriminuar, të korruptuar e të paaftë", ka thënë Toska.
XS
SM
MD
LG