Ndërlidhjet

KABUL


Shefi i diplomacisë evropiane, Javier Solana, sot ka kërkuar mbajtjen e një konference ndërkombëtare lidhur me rindërtimin e Afganistanit. Ai ka shprehur mbështetjen e Bashkimit Evropian lidhur me mbajtjen e zgjedhjeve gjatë verës së ardhshme.
Solana po viziton Kabulin dhe është takuar me përfaqësuesit më të lartë afganë.
XS
SM
MD
LG