Ndërlidhjet

UASHINGTON


Senatori amerikan Edward Kennedy ka akuzuar administratën Bush se ka nisur luftën në Irak, për shkaqe thjesht politike.
Kennedy, gjatë një fjalimi publik në Uashington, ka akuzuar adminsitratën amerikane se ka keq-orientuar publikun dhe Kongresin në paraqitjen e shkaqeve për ndërhyrje ushtarake në Irak.
XS
SM
MD
LG