Ndërlidhjet

TIRANË


Në Tiranë ka filluar punimet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Shqipërisë. Në rend dite është tragjedia e fundit në Detin Jon dhe mocioni për mosbesim për kryeministrin Nano. Lideri i opoozitës, Sali Berisha ka deklaruar se në rast të dështimit të mocionit, Fatos Nano do të përmbyset me protesta. Para nisjes së seancës një grup protestuesish janë konfrontuar me policinë para ndërtesës së Parlamentit. Qytatarë nga Shkodra dhe nga Tirana kanë kërkuar të marrin pjesë në seancë por policia nuk i ka lejuar.
XS
SM
MD
LG