Ndërlidhjet

SARAJEVË


Sekretari i përgjithshëm i NATO-s Jaap de Hoop Scheffer u bëri thirrje zyrtarëve të Bosnjes ti përshpejtojnë refornmat në ushtri dhe ti shtojnë përpjekjet për kapjen e të dyshuarve për krime të luftës.
"Karaxhiqi nuk mund të fshehet përgjithmonë. Duhet ta kuptoni se kapja e tij është përgjegjësia kryesore e autoriteteve të këtij vendi", tha De Hoop Scheffer, i cili nesër do të qëndrojë në Kosovë.
XS
SM
MD
LG