Ndërlidhjet

PODGORICË


Nesër në Podgoricë do të mbahet takimi trepalësh mes kryeministrit të Shqipërisë Fatos Nano, atij të Maqedonisë Branko Cërvenkovski dhe kryeministrit të Malit të Zi Milo Gjukanoviç.
Në takimin do të diskutohet intensifikimi i bashkëpunimit rajonal në fushën e transportit dhe infrastrukturës, si dhe lufta kundër krimit të organizuar dhe tregtisë ilegale.
Theks të veçantë do t'u kushtohet aktiviteteve për realizimin e projekteve të Korridorit 8 dhe 10 dhe iniciativës Jono-Adriatike.
XS
SM
MD
LG